Za letními aktivitami
do Kraličáku

Moderní areál Kraličák v Hynčicích pod Sušinou láká nejen za zimní lyžování, ale i na letní aktivity. Kopce okolo Kraličáku křižují desítky kilometrů cyklistických a turistických tras různých délek, obtížností a cílů cest. Turisté se mohou vydat na túry a cyklovýlety, vyzkoušet si adrenalinové sporty nebo odpočívat v nádherné přírodě.

Zázemí pro celou rodinu

V letním období si návštěvníci areálu Kraličák mohou zapůjčit lyže pro travní lyžování, mountainboardy, horské minikáry, koloběžky a horská kola. Nechybí ani zábava pro děti, jako je trampolína, prolézačky, pískoviště nebo stolní tenis. O letních prázdninách je každý den otevřeno občerstvení a servis, kde vám podají tipy na výlety. V dosahu se nacházejí historické, kulturní a přírodní zajímavosti.

Tipy na výlety pro cyklisty

Cyklostezky ocení jak rekreační cyklisté, tak zapálení majitelé horských kol. Cyklisté se mohou projet po cyklostezkách z průvodců nebo se vydat na vlastní pěst po polních a lesních cestách s uzavřeným provozem pro běžný automobilový provoz. A jaké jsou nejoblíbenější cyklistické cíle?

Vojenské opevnění na Sušině

Na vrcholu Sušiny, mezi Tetřeví horou a Podbělkou, je největší koncentrace bunkrů a opevnění z celého okolí. Kromě prvorepublikového opevnění mohou cyklisté obdivovat panoramatický výhled na hřebeny Jeseníků.

Kladské sedlo

Cyklisté si mohou udělat výlet z Kraličáku na Kladské sedlo v příhraniční oblasti v Polsku, kde je na bývalém hraničním přechodu občerstvení pro turisty. Při zpáteční cestě mohou zvolit trasu přes Černou rokli, Kunčickou horu a na rozcestí sjet na Stříbrnice. Po celé trase dlouhé 30 km je spousta krásných výhledů.

Kaple Nejsvětější Trojice na Vysoké

Koho zajímají pamětihodnosti, ten ať zamíří na kole do šest kilometrů vzdálené osady Vysoká. Trasa vede po cyklotrase z Kraličáku pod hřebenem Sušiny a pohodlných cestách a lukách. Franz Schubert, rodák obce Vysoká, zde nechal postavit v roce 1782 kapli, kterou se podařilo v roce 1996 zpřístupnit veřejnosti.

Tipy na výlety pro turisty

V okolí Kraličáku je dostatek upravených cest a stezek pro turisty s dobrým značením. Různé okruhy zvládnou turisté většinou projít i bez přípravného tréninku. Modrá trasa začíná u penzionu Kraličák a končí u chaty Návrší, zelená trasa začíná u chaty Paprsek a končí na vrcholu Štvanice a žlutá trasa začíná ve Stříbrnicích a končí pod loveckou boudou Ludmila, odkud vede červená trasa na vrchol Kralického Sněžníku.

Turisté také vyhledávají trasy na vrchol Malý Sněžník, k bizarním skalám Vlaštovčí kameny, potoku Prudký s vodopády, vápencové jeskyni Tvarožné díry či k malé Patzeltově jeskyni.

Virtuální stezky

Originálním projektem jsou virtuální turistické a cyklistické stezky v okolí areálu Kraličák. S nadšením to přivítají milovníci geocachingu, protože tato netradiční aktivita spojuje turistiku nebo cyklojízdu s dobrodružným hledáním pokladů v okolí stezek i na vzdálenějších a méně přístupných místech. Pro „lov“ si každý může zapůjčit u tvůrců projektu speciální outdoorové zařízení.

Horské minikáry a koloběžky

V areálu Kraličák si mohou turisté vyzkoušet jízdu na horských minikárách nebo koloběžkách. V areálu Kraličák je v provozu jeden vlek, který turisty vyveze na vrch, z něhož si mohou užít bezstarostnou jízdu. Jedna jízda na minikárách stojí 40 Kč a pět jízd 150 Kč, jedna jízda na koloběžkách stojí 25 Kč a pět jízd 100 Kč.

Mountainboarding

Areál Kraličák v letním období nabízí mountainboarding, což je jízda na prkně s nafukovacími kolečky podobnému snowboardu a skateboardu. Tento adrenalinový sport se na Kraličáku provozuje na travnatých sjezdovkách. Jedna jízda na mountainboardu stojí 25 Kč, pět jízd 100 Kč.