Ubytování

V blízkosti vleků v Hynčicích pod Sušinou je několik kvalitních ubytovacích zařízení, které si mohou dovolit páry, početnější rodiny i skupiny. Turisté a lyžaři si mohou rezervovat pokoj v penzionech, ubytovnách nebo chatách.

Penzion Kraličák

Penzion Kraličák se nachází v areálu Kraličák. Tento penzion je nejvýše položeným ubytováním a turistům se z něj otevírají jedinečné výhledy do okolí. Návštěvníci tu naleznou zázemí ve třech dvoulůžkových pokojích a čtyřech čtyřlůžkových pokojích s možností přistýlek. Součástí každého pokoje je vlastní sociální zařízení, televize a možnost WiFi připojení.

Penzion Kraličák má restauraci s výhledem na pohoří Jeseníků, společenskou místnost a úschovnu lyží a kol. Všechny prostory budovy jsou nekuřácké a hosté mohou parkovat přímo u objektu. Poloha penzionu je ideální pro lyžaře i turisty. V těsné blízkosti jsou sjezdovky, běžecké stopy a turistické a cyklistické stezky.

Chata Erlina

V čisté přírodě na východním svahu masivu Kralického Sněžníku stojí chata s domácí atmosférou. Chata prošla kompletní obměnou interiéru a přejmenovala se z „Chata Obchodka“ na „Chata Erlina“. Toto ubytovací zařízení pojme až 95 nocležníků ve čtyřlůžkových, šestilůžkových a osmilůžkových pokojích se sociálním zařízením na chodbě nebo v sedmi až deseti lůžkových apartmánech se sociálním zařízením na pokojích.

Chata Erlina má výbornou pozici v blízkosti Skiareálu Kraličák. Chata je levným útočištěm pro větší skupiny, ale ubytovat se tu mohou také jednotlivci. Součástí chaty je kuchyně s jídelnou, společenská místnost s vybavením, úschova kol a lyží, venkovní posezení s ohništěm, víceúčelové hřiště a parkoviště.

Penzion Pod Zvonem

Penzion Pod Zvonem stojí v masivu Králického Sněžníku a vznikl přestavbou bývalé kaple. Návštěvníci se mohou ubytovat v osmi pokojích s celkovou kapacitou 29 lůžek a vlastním sociálním zařízením, televizorem, WiFi připojením a ledničkou s minibarem. Po domluvě je možné přivézt si svého čtyřnohého mazlíčka.

V ceně ubytování jsou snídaně ve společenské místnosti, kde si hosté mohou zapůjčit společenské hry, sportovní potřeby a časopisy. K objektu náleží krb s možností posezení u ohně a parkoviště. Pouhých 50 metrů od penzionu je areál Kraličák se zimním a letním provozem a trasami pro běžkaře, cyklisty a pěší turisty.

Ubytovna Stará Škola

Ubytovna Stará Škola leží ve středu obce ve vzdálenosti 100 metrů od vleku. Ubytovací zařízení pojme školní pobyty, školy v přírodě, lyžařské kurzy i firemní akce, ale do svých prostor zve také individuální turisty, kteří mohou přenocovat na 40 palandách ve dvou až osmilůžkových pokojích. V prvním patře s hostinskými pokoji je společné sociální zařízení, které prošlo rekonstrukcí. V přízemí se nachází společenská místnost s funkcí jídelny a s TV a DVD přehrávačem.

Suterén budovy slouží jako lyžárna, přezouvárna a úschovna kol. K objektu náleží terasa s prodejem občerstvení a rozsáhlý pozemek se zábavou pro děti. Ubytovna Stará Škola poskytuje ubytování po celý rok a v zimě láká na lyžování a v létě na turistiku a cykloturistiku.

Hospůdka U Vleku

Hospůdka U Vleku je penzion v centru lyžařského areálu Kraličák s přímým dosahem svahu a lyžařského vleku. Penzion nabízí hostům prakticky zařízené dva čtyřlůžkové studiové apartmány s TV, kuchyňským koutem, koupelnou a WiFi připojením. Penzion má restauraci s letní terasou, gril, venkovní krb a zahradu s trampolínou. Hosté mohou parkovat zdarma přímo u objektu. Prostory penzionu jsou nekuřácké.

Hospůdka u vleku je dobrým výchozím bodem pro procházky a túry. Penzion pronajímá sportovní vybavení pro zimní sporty a v létě travní lyže, koloběžky a minikáry. Během prázdnin a v zimní sezóně je Hospůdka v provozu denně, po zbytek roku pouze o víkendech a svátcích.