Půjčovny a servisy
pro zimní sezónu

Moderní Skiareál Kraličák v Hynčicích pod Sušinou je rájem pro všechny začínající a zkušené lyžaře. Projet se mohou na dvanácti sjezdovkách s různou obtížností a délkou. Jenže lyžařské vybavení něco stojí a zvlášť příležitostným lyžařům se nevyplácí investovat peníze do výbavy. Tito návštěvníci areálu tu naleznou několik půjčoven zimního vybavení a servisů lyží, běžek a snowboardů.

Půjčovna na sjezdovce Sedlo

Kvalitní půjčovna vybavení pro lyžování, snowboarding, běžkování a pěší túry na sněžnicíchse nalézá v budově lyžařské školy na sjezdovce Sedlo. Půjčovna má pro všechny zákazníky otevřeno denně od 9 do 16 hodin. Pracovníci půjčovny jsou přátelští, poskytnou potřebné sportovní náčiní a poradí nejlepší tipy na výlety. Zájemci o lyžařské vybavení předloží jeden osobní doklad, složí zálohu, uhradí půjčovné a podepíší smlouvu o zápůjčce.

Cena vybavení se odvíjí od délky zápůjční doby. Zákazníci si mohou půjčit lyžařské vybavení na jednu hodinu, půlku dne nebo jeden až sedm dní. Při zapůjčení se skládá záloha od 1 500 do 5 000 Kč. Kompletní vybavení na lyže stojí 100 Kč na jednu hodinu, 150 Kč na půlku dne, 250 Kč na jeden den nebo 1 400 Kč na týden.

Půjčovna pro skialpining

Pro milovníky lyžování ve volném horském terénu je ve Skiareálu Kraličák k dispozici půjčovna pro skialpining Test centrum Dynafit a Test centrum Elan s každodenní provozní dobou od 9 do 16 hodin.

Test centrum Dynafit poskytuje veškeré vybavení na skialpinistické radovánky v oblasti masivu Králického Sněžníku. Zavítat do něj mohou zkušení skialpinisté i naprostí začátečníci, kteří potřebují poradit. Zájemci o lyžařské vybavení předloží jeden osobní doklad, složí zálohu od 4 000 do 8 000 Kč, uhradí půjčovné a podepíší smlouvu o zápůjčce. Skialp set stojí na půl dne 450 Kč, na jeden den 590 Kč, na dva až čtyři dny 490 Kč a na pět a více dní 440 Kč.

Test centrum Elan se nachází v dřevěné kopuli lyžařské školy s půjčovnou v blízkosti sjezdovky Sedlo. Firma Elan nabízí všem lyžařům, aby si zdarma vyzkoušeli jedny z patnácti párů nejlepších lyží. Zájemci o lyže předloží jeden osobní doklad, složí zálohu, uhradí půjčovné a podepíší smlouvu o zápůjčce. Vypůjčení Elan lyží na jednu hodinu je zdarma, na půl dne stojí 250 Kč a na celý den 400 Kč.

Servis lyžařské výbavy

Může se stát, že se lyžaři rozhodnou vyjet do Kraličáku na poslední chvíli a nestihli servisovat své lyže nebo zjistili, že mají poškrábanou skluznici. Na pomoc přichází servis lyží a snowboardů v budově lyžařské školy na sjezdovce Sedlo, která je v provozu od 9 do 16 hodin. Návštěvníci areálu si mohou zaplatit malý servis za 300 Kč, velký servis za 350 Kč, TOP servis za 450 Kč, broušení hran a skluznic za 200 Kč, voskování za 100 Kč, montáž vázání za 150 Kč a seřízení vázání za 50 Kč.