Skiareál
Kraličák / Hynčice

Hynčice pod Sušinou jsou vyhledávanou lyžařskou lokalitou. Tato obec se nachází v Olomouckém kraji, okrese Šumperk, čtyři kilometry od Starého Města pod Sněžníkem a na jihovýchodním úbočí Sušiny. Významnou součástí obce je Skiareál Hynčice pod Sušinou v nadmořské výšce 680 až 1 000 metrů.

Sjezdovky Skiareálu Kraličák

Lyžařský areál Hynčice pod Sušinou se propojil se Stříbrnicemi a vzniklo nové moderní středisko Skiareál Kraličák s 12 sjezdovkami. V lyžařském areálu Kraličák je celkem 10 sjezdovek o celkové délce 7,1 km, z čehož má černá sjezdovka délku 0,9 km, červená 3,4 km a modrá 2,8 km.

Délka sjezdovek

Sjezdovky v areálu Kraličák jsou dlouhé od 350 do 1 300 metrů. Jaká je délka a převýšení jednotlivých sjezdovek?

Běžkařské tratě

Ve středisku Kraličák si na své přijdou také milovníci běžek. Vydat se mohou na dva kratší okruhy o délce 0,7 km a 3 km, které jsou přístupné vlekem přímo z parkoviště. Zdatnější běžkaři mohou vyjet vlekem až na hřeben a napojit se na Jesenickou magistrálu o délce 150 km a s občerstvením po cestě.

Cesta do skiareálu autem

Lyžaři se pohodlně dostanou do Skiareálu Kraličák autem. Z Brna je cesta dlouhá 163 km (2:13 hod.), z Ostravy 187 km (2:27 hod.), z Prahy 234 km (3:09 hod.) a z Olomouce 86 km (1:29 hod.). Středisko má rodinný charakter a sjezdovky jsou uzpůsobeny všem kategoriím lyžařů.

Vybavení a služby

Provozní doba a parkování

Provozní doba střediska je každý den od 9 do 16 hodin a večerní lyžování zatím není zavedeno. Parkování ve Skiareiálu Kraličák je zdarma. Parkoviště u vleku Sedlo má kapacitu 80 vozidel, u vleku Kaple 100 vozidel a ve Stříbrnicích 80 vozidel.

Vleky a skipas

Na vrcholky vyveze lyžaře jedna dvousedačková lanovka a osm lyžařských vleků. Novinkou jsou bezdotykové turnikety, kterými lyžaři jednoduše projdou i se skipasem v kapse. Orientační cena skipasů je 440 Kč na den pro dospělého a 330 Kč na den pro dítě.Půjčovny a lyžařské školy

Areál má výborné lyžařské zázemí a nabízí servis sjezdových lyží, běžek a snowboardů. Návštěvníci si mohou půjčit lyžařské vybavení u vleku Sedlo v horní části Hynčického areálu, kde má své stanoviště lyžařská a snowboardová škola. Skiareál disponuje zasněžovacím systémem, a tak si lyžaři užijí zimní radovánky i při nedostatku přírodního sněhu.

Občerstvení

V lyžařském areálu Kraličák nechybí ani občerstvení na svahu, v přilehlých bufetech a hospůdkách. Celá rodina se nají ve Sněžném baru u horní stanice vleku Sedlo, v Hospůdce U Vleku na spodní stanici vleku Sedlo nebo v Aprés ski barech u lanové dráhy ve Stříbrnicích a u vleku Kaple v Hynčicích.