Stravování

Během sportovních aktivit člověku brzy vyhládne. V areálu Kraličák v Hynčicích pod Sušinou si mohou lyžaři a turisté vybrat z několika stravovacích zařízení v těsné blízkosti vleků. Kam se vydat za dobrým jídlem, kde bude chutnat také dětem? Nejoblíbenější jsou bufetové stánky na svahu, Aprés Ski bar Hynčice, restaurace Kraličák, Hospůdka Hynčice a restaurace Spartak.

Aprés Ski bar Hynčice, Stříbrnice

Aprés Ski bar Stříbrnice se nachází u spodní stanice lanové dráhy Štvanice ve Stříbrnicích. V baru si mohou lyžaři dát rychlou bufetovou svačinu nebo si pochutnat na různých cukrovinkách, které jim dodají energii. Pro dospělé má bar výběr z teplých a studených alkoholických nápojů a pro všechny bez rozdílu věku nealkoholické nápoje.

Restaurace Kraličák

V horní části areálu Kraličák, mezi sjezdovkami Sušina, Kinder vlek a Sedlo, si mohou lyžaři udělat zastávku v restauraci penzionu Kraličák. Po těle zahřejí polévky, hotová jídla, minutky a horké alkoholické a nealkoholické nápoje. Z restaurace Kraličák se hostům otevírá nádherný panoramatický výhled na celé údolí a pohoří Jeseníků. Děti si mohou dát v restauraci dětské menu za nižší cenu a zabavit se v dětském koutku. S plným žaludkem se návštěvníci mohou vrátit na lyžařské svahy nebo se v létě vydat po turistické či cyklistické stezce.

Hospůdka Hynčice

Součástí Hospůdky U Vleku ve spodní stanici vleku Sedlo je restaurační zařízení známé jako Hospůdka Hynčice. V zimě se mohou lyžaři najíst ve vytopených prostorách restaurace, v létě mohou turisté posedět na letní terase s venkovním grilem a krbem a děti si mohou hrát na trampolíně v zahradě. Hospůdka Hynčice nabízí rozmanité druhy jídel a specialit, k nimž si hosté mohou objednat alkoholické a nealkoholické nápoje.

Restaurace Spartak

Na východním svahu pohoří Kralický Sněžník je všem lyžařům a turistům k dispozici Restaurace Spartak v přízemí stejnojmenné chaty, která nabízí ubytování. Restaurace je otevřena po celý rok a z jídelního lístku si vyberou rovněž vegetariáni a děti. Součástí restaurace není venkovní terasa a hosté se i v letním období stravují uvnitř chaty.