Tipy na nejlepší lyžařská střediska v Alpách

Lyžařská střediska v Alpách navštíví ročně tisíce milovníků zimy a sněhu. Jejich obliba spočívá v propojenosti lyžařských oblastí a dech beroucích přírodních scenérií. Jaká jsou ta nejlepší lyžařská střediska v Alpách?

Rakousko

St. Anton a Lech Zürs (Arlberg)

Pokud máte hluboko do kapsy, na tahle střediska raději zapomeňte. Jedná se o nejlepší oblast pro lyžování v Rakousku a taky o nejdražší. V St. Anton a jeho okolí je Vám k dispozici 133 km tratí a v luxusním Lech Zürs dalších 110 km. V této oblasti Vás čeká komfort a o něco méně turistů než v jiných oblastech. Užijte si desetikilometrový sjezd z nejvýše položené Vallugy do St. Antonu nebo divokou jízdu na tříkilometrové závodní sjezdové trati Kandahár

Rakousko – Kitzbühel

I když se nejedná o jedno z nejlepších rakouských středisek, pro svou klasickou atmosféru se pravidelně objevuje ve skimagazínech a každý lyžař by se měl do něj podívat. Koná se zde největší závod světa – mužský sjezd Hahnenkamm na sjezdovce Streif. Vy si ji můžete projet pouze na přelomu ledna a února, protože v jinou dobu je uzavřena. Skvěle si zalyžujete v poklidnější, jižní části střediska, v zóně kolem lanovky 3S.

Švýcarsko

Čtyři údolí

Tato trendy oblast Vás ohromí 330 km dlouhými tratěmi s výškovým převýšením 2 000 metrů. Vhodná je i pro rodiny s dětmi a na svou si přijdou i lidé milující divoké lyžování. Kdo má dostatek peněz a chce si dovolenou náležitě užít, ať zamíří do Verbier. Rodiny s dětmi pak ušetří v ubytovacím komplexu Thyon 2000 na opačné straně oblasti, kde jsou k dispozici apartmány přímo u sjezdovek, bazén, restaurace a bary.

Sv. Mořic

Zažijte nezapomenutelnou dovolenou ve Sv. Mořici, které nabízí tři propojené zóny s tratěmi o celkové délce 350 km. Přímo z tohoto místa vedou dvě velké lanovky do lyžařské zóny Corviglia – Piz Nair – Marguns, která má 80 km tratí. Toto středisko je vhodné spíše pro zdatnější lyžaře, protože jen třetina sjezdovek je označená jako modrá (lehká). Nejdelší sjezd si vychutnáte z vrcholu Fuorcia do Celeriny a je dlouhý 7 km.

Francie

Chamomix

Chamomix je znám pro svou úžasnou lyžařskou tradici. V roce 1924 se tu konaly první zimní olympijské hry. Lyžařské terény jsou propojeny skibusy a je z nich úchvatný pohled na masiv Mont Blanku a Bossonský ledovec. Horské město Chamomix Vás uchvátí historickým centrem a vynikajícími podmínkami pro jízdu ve volném terénu.

Tři údolí

Hledáte jedno z nejlepších míst světa na lyžování? Vydejte se do oblasti Tři údolí se středisky Menuires, Val Thorens, Meribel, La Tania a luxusním Courchevelem. Lyžovat můžete na 600 km upravených tratí a bydlet v hotelu či apartmánu přímo na svahu. Lyžování si užijete v nadmořské výšce od 1 300 do 3 300 m n. m. Chcete během Vašeho pobytu prozkoumat více středisek? Ubytujte se ve středisku Meribel / Mottaret nebo v lázeňském městě Brides-les-Bains.

Itálie

Val Gardena

Středisko má vynikající podmínky pro lyžování a dá se z něj podniknout výlet kolem masivu Gruppo Sella, do Alta Badie, Araby, do oblasti Val di Fassa nebo až na ledovec Marmolada. Čeká tu na Vás 175 km propojených sjezdovek, které jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Ti zdatnější mohou sjet závodní, 3,5 km dlouhou sjezdovou trať Saslong.

Kronplatz

Jižní Tyrolsko nabízí neskutečnou lyžařskou zábavu; vydejte se na Americkou horu, na jejímž vrcholu končí většina lanovek. Z něj se táhnou desítky sjezdovek do údolí a rozbíhají se do pěti různých směrů. Na vrchol Vás dostane nejhustší síť kabinových lanovek na světě. Každý si tu najde své, k dispozici Vám jsou pozvolné široké rodinné sjezdovky, rovné svahy pro carving nebo červené a černé sjezdovky. Pokud zatoužíte po změně, vydejte se do sjezdařského střediska Alta Badia s historickým městečkem Bruneck, kde to celý den pulsuje životem.